Existuje ideální doba pro těhotenství

Existuje ideální doba pro těhotenství

Nevíme, jestli jste to postřehli, ale statistiky hovoří jasně, průměrný věk těhotných žen se rok od roku zvyšuje. Snižuje se počet dětí, které rodiny mají a věk maminek je také vyšší a vyšší. Jak tomu bylo v minulosti a je to změna pozitivní či negativní? Proč se tomu tak děje?
V minulosti dívky otěhotněly obvykle okolo 20. roku svého života, zřídka déle. Bylo to dáno i tím, že neměly ambice na vyučení nebo další studium, vzdělávání se. Narodily se pro to, aby se staly matkami a hospodyňkami.
těhotná žena
Doba se změnila a i ženské pohlaví je velmi úspěšné ve vzdělávání se a následné úspěšné kariéře, tím se nám ale navyšuje věk těhotenství. Pořád jsou mezi námi ale i dívky, které touží být mladými maminkami. Nebo rodiny, kdy muž plně finančně zabezpečuje rodinu a ženě to takto vyhovuje, tak se vlastně naplno věnuje péči o domácnost a děti.
Ale převažuje ta druhá skupina žen kariéristek, které se chtějí plně zrovnoprávnit s mužským pohlavím a věnují všechen svůj čas studiu a poté práci. I jim poté začnou jednou tikat pomyslné biologické hodiny, ale často se stane, že už je pozdě, a že ujel metaforický vlak.
Dnes a denně vidíme 35 a starší těhotné, které dochází denně k lékaři, mají rizikové těhotenství a jejich tělo celé těhotenství tak nějak nezvládá, nepracuje tak jak má. Jsou unavené, bez energie, přidávají se další zdravotní komplikace.
Z fyziologického hlediska je doporučován věk okolo 25 let, kdy je ženino tělo nejlépe připravené k tomu otěhotnět, být těhotné a nakonec porodit. Tak tomu je. Tělo je zdravé, plně vyvinuté a připravené na mateřskou roli. Pokud jste zdravé, do 30 let je také všechno v pořádku.
čas a těhotenství
Bohužel ve věku nad 30 let se už mohou přidat jiné zdravotní komplikace, které těhotenství znesnadňují, někdy znesnadňují i samotné početí. Poté se divíme, proč nemůžeme otěhotnět, ale je to jen pro to, že naše tělo by už náročnost vývoje plodu a samotný porod nezvládla.
Je potřeba si ujasnit priority. Pokud víte, že po rodině toužíte, nečekejte věčně. Choďte na pravidelné lékařské prohlídky, ptejte se a založte rodinu. Kariéru můžete budovat později.

4.2/5 - (4 votes)
Share