Vypnutí aktualizací ve Win 10

Vypnutí aktualizací ve Win 10

Běžný uživatel byl také zvědav, co nového zase Microsoft vymyslel. Takže byl pak příjemně, či nepříjemně překvapen. Jenže jednoho dne po jedné z aktualizací přišla ta druhá možnost. Marně hledal uživatel svá data, marně volal a plakal na podpoře. Nepomohlo vůbec nic, a pokud neměl zálohu, o data nenávratně přišel. Microsoft udělal chybu a bylo zle. Od té doby se každý nové aktualizace spíše bojí. Fakt je, že tímto tahem naučili „microsofti“ lidi zálohovat.
Nu, a tak se zrodil den, kdy miliony uživatelů řekly a dost. Koply do nebohého přístroje, ačkoli ten za to nemohl a rozhodli se aktualizace zakázat jednou pro vždy.
Logo Windows
A opět stará známá hledačka. Marně se hledá, kde a jak aktualizace vypnout. Tahle možnost je prostě počítačovým gigantem mistrně ukrytá a oficiálně není ve Win 10 vůbec.
Nuže, je třeba se podívat jak na to. Protože všechno se dá ošidit. Předem varuji, že ačkoli Microsoft udělal kopanec, že vypnutí aktualizací rozhodně není krok správným směrem. Nejde o to, že přijdete o nové funkce, ale o to, že přicházíte o záplaty a taky hlavně o bezpečí. Ale to už je každého věc.
Klávesnice počítače
Protože funkce zakázat stažení a instalaci jako taková ve Win 10 skutečně není, zakážeme prostě Windows update celý. Jen klid tohle zvládne i uživatel bez nějakých expertních znalostí. Je to jen pár kroků, pokud ovšem nemáte Win 10 professional. Tam byste museli vlézt do registrů.
Nuže v obyčejných desítkách si pustíte konfiguraci systému a tam prostě update zakážete. Že nevíte jak? Přes nabídku start, nebo napište do příkazového řádku msconfig a je to. V okně jen zatrhnete nepovolovat. Od této chvíle vám přestávají veškeré aktualizace fungovat.
Hledání ve Windows
Pro Win professional je to třeba v registrech Windows Update nastavit tak, aby se snažil kontaktovat neexistující WSUS server. To je ovšem jen pro ty, kdo ví co v registrech dělají. Takže někdy příště.  

5/5 - (2 votes)
Share