Nemanželství

Nemanželství

Žijeme v době, kdy se stále častěji setkáváme s nesezdanými páry, s nesezdanými rodiči. Tato partnerství ale většinou nevydrží a i nesezdaní rodičové se ve většině případů odloučí a vztah se rozpadne. Napadla nás taková teorie, že by to mohlo mít co dočinění s tím, že svatby jsou na ústupu a velké množství párů nad svatbou vlastně ani neuvažuje.

Dříve by takový stav byl nemyslitelný. Vše mělo svůj řád a postup – námluvy, žádost o ruku, svatba, těhotenství a tak spolu žili šťastně až do smrti. Tak to bylo dříve a co si budeme povídat, ono to tak i fungovalo a páry se většinou nerozváděli, nerozcházeli a doopravdy se jednalo o partnerství na celé životy.
svatební kytice

V minulosti se rozcházelo minimum párů, v současnosti je tomu tak naopak. Nezáleží na tom, zda jste vzatí nebo ne, ale vztahy z většiny nevydrží a rozpadají se. Proč tomu tak je a proč tomu v minulosti bylo jinak?

My si myslíme, že jsme tuto rovnici vyřešili. Je to v síle závazků, je to ve svatbách. Dříve, když se mladí lidé vzali, zpečetili svůj závazek svatebním slibem, to brali jako dogma, jako něco, co nebudou moct porušit. Když měli nějaký partnerský problém, řešili ho nebo se s ním naučili žít, ale od svého závazku neutíkali.

V současnosti, pokud ve vztahu něco skřípá, nefunguje, volíme to nejsnadnější možné řešení, partnera, partnerku opustíme a to je naše řešení. Často se tomu tak ale stává, i když máme děti, rodinu. Opět zvolíme to nejjednodušší možné řešení, rodinu rozbijeme a začneme tzv. na novo.

Myslíme si, že by lidé měli začít více na svém partnerském životě pracovat, měli by si ho vážit, měli by za něj být vděční a měli by o něj pečovat s láskou. Doopravdy je potřeba si uvědomit, že nic není zadarmo, nic nedostaneme jen tak bez práce a ani vztah nebude fungovat jen sám o sobě, protože je. Partnerský život začne fungovat jen, pokud se o něj budete dobře starat.
novomanželé v teniskách

V tomto ohledu bychom se měli vrátit do minulosti a inspirovat se tam. Myslíme si, že svatby a vztahy na celý život by se měly vrátit do módy. Svatby by nám v tom měly pomoct. Měli bychom si uvědomovat cenu takového závazku a pokud jsou do rovnice zařazeny i děti, o to více bychom měli pracovat na tom, aby k rozchodu nedošlo.

4.3/5 - (6 votes)
Share