Jak mít WiFi připojení na desktopu

Jak mít WiFi připojení na desktopu

Možnosti bezdrátového připojení WiFi na desktopu, tedy na stolním počítači, jsou velmi omezené. Obvyklým standardem tohoto typu počítače, co se nedá nikam bezproblémově přenášet je, že výchozím způsobem připojení k internetu je přes LAN kabel. Občas se však stane, že připojit kamenný počítač k internetu prostřednictvím kabelu není možné, a tak je nutné najít bezdrátové řešení.
 
Kamenný počítač lze k celosvětové síti bezdrátově připojit dvěma velice prostými metodami.
 PCI sloty na základní desce.jpg

USB adaptér

Prvním způsobem, jak se spojit s celosvětovou sítí je USB WiFi adaptér. Jedná se o zařízení, které je velice podobné klasickému USB Flash disku. Adaptér se však od disku liší tím, že do sebe neukládá žádná data, nýbrž přes USB port poskytuje jakýsi „doplněk“ pro síťovou kartu. Operační systém si díky tomu myslí, že síťová karta v počítači poskytuje i bezdrátové připojení. Obrovskou výhodou tohoto zařízení je, že jej můžete kdykoliv odpojit, není-li jeho služeb již třeba, a připojit k jiné stanici. Tento kus hardwaru není moudré používat na uživatelských desktopech ve firmách. Kromě toho se často stává, že Windows po určité době nečinnosti automaticky vypíná USB porty. V případě, že například něco na pozadí stahujete, download může být přerušen díky funkce automatické úspory energie. Tato funkce lze však snadno a rychle vypnout – a to v ovládacích panelech. Obvyklá cena tohoto přístroje se pohybuje v řádu několika stovek korun.
 USB adaptér disk.jpg

WiFi PCI karta

Chcete-li upgradovat komponenty obsažené přímo v počítačové skříni, zvažte koupi speciální PCI karty pro bezdrátové připojení, která se nainstaluje přímo na základní desku. Tato bezdrátová karta poskytne vašemu počítači mnohem silnější připojení a na větší vzdálenosti, než jakou dokáže poskytnout USB adaptér. Pokud na základní desce nejsou využity všechny PCI sloty, tento komponent váš počítač jen vylepší. Díky tomu, že samotná karta má ve své konstrukci „antény“, lépe dokáže komunikovat s routerem. Je však nutno poznamenat, že toto řešení není vhodné pro každého. Zejména pro lidi, kteří si nedokáží samotní vylepšit počítač. Cena této karty je vyšší než jako tomu je u adaptérů – nejlepší karty mohou stát až pár tisíc.
 

5/5 - (2 votes)
Share