Ta nejdůležitější láska v životě? Sebeláska!

Ta nejdůležitější láska v životě? Sebeláska!

První nás k ní jako synonymum napadne sebestřednost či povrchnost. A těmto přívlastkům se snažíme vyhýbat. Máme představu, že budeme rozdávat druhým nekonečný úsměv a energii, a pak najednou se vyčerpáme, a když už nemáme kde brát, viníme ostatní, že nám na oplátku nic neposkytnou. Vtip je bohužel v tom, že centrum všeho štěstí není v ostatních a rozdávání se, ale v nás a přístupu k sobě samé.
žena před zrcadlem
 
Vše se dá naučit!
 
Že nejste dokonalá je úplně v pořádku. Každá žena má své nedostatky, jenž by chtěla okamžitě změnit. Na některých se skutečně pracovat dá. S některými bohužel nic neuděláme, a ty bychom se měly naučit přijmout za své.
 
Přiznejte si, kdo opravdu jste!
 
Je těžké přestat žít v představách a očekáváních. Jak vlastních, tak i těch druhých. Bezesporu je důležité mít sny, ale ty nás nesmí ovládat a brát nám naši přítomnost. Sepište si proto seznam věcí, které jste již dokázala a kterých dosahujete nyní. Co na sobě obdivujete a čeho byste chtěla v příštích týdnech či měsících reálně dosáhnout, pak na tom začněte pracovat. Čím více si uvědomíte, jak jste skvělá, tím více se budete mít ráda a vážit si sama sebe.
 
Přemýšlejte a mluvte o sobě pozitivně!
 
Je spousta žen, které vám sdělí, že začali třeba tančit a jedním dechem hned dodají, že jim to stejně nejde, nebo se to nikdy nenaučí. Při tom kámen úrazu není často v jejich talentu, ale důvěře, kterou si podkopou hned na začátku. Chvalte se proto, obejměte sebe sama, usmějte se na sebe do zrcadla a povzbuďte se.
 
Nesrovnávejte se!
 
Ten umí to a ten zas tohle, zpívá se v jedné písničce. Buďte svá a dělejte co baví vás tak, jak to baví právě vás. Že se naučíte dvacet anglických slovíček za týden a kámoška za jeden den? No a co. Ona zase třeba neumí tak krásně zpívat jako vy. Jste jedinečná!
 
 žena v přírodě
Pozorujte změny
 
Váš přístup k sobě samé dokáže doslova zázraky i ve vašem okolí. Najednou vás přestává trápit kolegyně v práci, manžel vám řekne, že vám to dnes sluší, byť jste tyto šaty měla na sobě už stokrát a svět je vůbec najednou zajímavější místo.
 
Sebeláska není samozřejmostí ze dne na den. Je to zdlouhavá cesta, ze které na vás občas vyskočí zapomenutá negace či pochmurná myšlenka. Stojí ale za to se po ní vydat. Dodá vám sílu a odhodlání žít přesně takový život, jaký chcete.
 

5/5 - (3 votes)
Share