Zimní běžecká výbava

Zimní běžecká výbava

Zima je období, kdy se stahujeme z venkovních sportovních aktivit do posiloven a sportovních center. Nemusí tomu ale tak být. Běhat či jezdit na kole se dá v podstatě celoročně, jen to chce správné vybavení. Dnes se zaměříme na vybavení určené pro běžce.

1. Teplé oblečení

Základem je oblečení. To by mělo být sice teplejší než v jiných obdobích ale zase ne o moc. Rozhodně není vhodné běhat ve vatovém kabátě. Jednoduše se naučte vrstvit. Na tělo patří funkční vrstva, která odvede pot od těla a zajistí tak, že se v něm nebudete koupat. Jako druhou vrstvu zvolte vrstvu mírně teplejší, zateplovací, která vás zahřeje ale zase neuvaří. Vhodná jsou bavlněná trička, slabé mikiny. Jako svrchní vrstvu zvolte nepromokavý oděv, který ale propouští vlhkost ven, ať se neuvaříte. Na nohy většinou stačí jedna vrstva, do velkých mrazů můžete zvolit vrstvy dvě. Nezapomeňte chránit i ruce. Skvělá volba jsou rukavice Craft, které zahřejí ale zároveň vám poskytnou cit v rukou.

Běh v zimě

2. Obuv

Obuv můžete použít stejnou, jako třeba na jaře či na podzim, jen si dejte pozor na náledí. V případě náledí je dobré mít pořád po ruce nesmeky, které vám zajistí pevný krok i na kluzkém povrchu. Nezapomeňte na funkční ponožky, které vám nohy zahřejí ale nebudete se v nich potit. Na zimu je ideální oblečení z merino vlny.

Žena v zimě

3. Doplňky

Na zimu si nezapomeňte pořídit kvalitní čelovku, která vám zajistí světlo i v brzkých zimních večerech. Nezapomeňte taktéž na osvětlení, které vám zajistí dostatečné osvětlení a budete viditelný pro projíždějící auta. To je velice důležité, protože si tím můžete zachránit život.

A co si ještě na zimu pořídit? Velkou fůru vitamínů, nejlépe ve formě ovoce a přírodních doplňků stravy. To poslední co potřebujete je chytit nějakou virózu a nechat se třeba na měsíc vyřadit z formy. Nezapomínejte na své zdraví.

Share