Zahoďte papírové kuchařky a zkuste něco nového podle českých foodblogerek.

Zahoďte papírové kuchařky a zkuste něco nového podle českých foodblogerek.

My cooking diary

 

Kateřina Saint-Germain je usměvavá mladá kuchařka a budoucí maminka. Její recepty vás na první pohled zaujmou svou jednoduchostí a rychlostí v přípravě. Nenechte se ale zmást. Recepty jsou opravdu výborné a může si je připravit kdokoliv, jakkoliv zkušený. Nepotřebujete žádné prapodivné potraviny ani způsoby přípravy. Kateřina aktuálně vydává již druhou kuchařku, kterou si můžete koupit u ní na stránkách. Co rozhodně nesmíte vynechat, pokud se rozhodnete navštívit její blog, je fenomenální Chilli con carne nebo pečená křidýlka. Mňam!

 vejce a mouka

2.      Cukrfree

 

Janina z Cukrfree se celé dospívání potýkala s poruchami příjmu potravy. Lékaři nad ní lámali hůl, ale ona se nevzdávala. Objevila způsob stravování, který jí byl šitý na míru. V Austrálii objevila knihu o stravování se bez cukru. Janina vymyslela nespočet receptů, které obsahují nula gramů cukru a jsou přirozeně nízkosacharidové. Myslíte si, že není možné upéct dezert, aniž by obsahoval jenom špetku cukru? Je to možné a do konce chutná i zarytým cukromilům. Pokud nevěříte, zkuste si připravit krtkův dort podle Cukrfree a já věřím, že si jej zamilujete. Janina mimo jiné ukazuje veřejnosti, jak vařit z kvalitních farmářských surovin, napsala dvě kuchařky a pořádá semináře, kde se snaží zbavit klienty závislosti na cukru.

 Koláč a žena

3.      Kitchenette

 

Markéta Pavlaje z blogu Kitchenette se dlouho živila jako makeupová artistka a tato zkušenost se odráží především v jejích překrásných fotografiích jídla. Inspirací pro založení blogu byla Markétě samozřejmě rodina. Na jejím blogu naleznete desítky receptů. Jednodušších i složitějších, českou klasiku nebo něco z mezinárodní kuchyně. Na své si přijdou i příznivci alternativnějších životních stylů jakou jsou vegani a vegetariáni.
talíř s jídlem
Zkrátka Markétiny recepty jsou průřezem napříč všemi styly stravování. Pokud navštívíte její blog, nezapomeňte nakouknout do Markétina e-shopu, kde má opravdu nádherné věci do kuchyně. Markéta se svou rodinou celkem nově pronajímá nádherně vybavený obytný vůz na výlety. No jen si to představte. Krásný obytňák někde v přírodě a výtečné jídlo k tomu. Co je třeba víc ke štěstí?

 

1.     

4.7/5 - (3 votes)
Share