Proč je Microsoft větší a lepší než je Apple

Proč je Microsoft větší a lepší než je Apple

Na první pohled se zdá, že společnost Apple už dlouhou dobou svými prodeji převyšuje Microsoft, nenechte se ovšem mýlit dobrou reklamou. Je tomu právě naopak, klíčové zájmy společnosti Microsoft neustále roste, zatímco Apple má velké problémy s inovací svých produktů.
V loňském roce se ještě zdálo, že Apple spolu s Amazona a Microsoft bude soutěžit o nejlepší a nejcennější společnost na světě. Tehdy se na první příčce nakonec usadil Microsoft a už v loňském roce bylo jasné, že toto místo si podrží i letos.
monitor Apple
Rok se s rokem sešel a Microsoft si nejen drží první příčku, ale také si ji neustále upevňuje. Současný tržní kapitál se pohybuje kolem 1,05 bilionů dolarů, zatímco trží kapitál Apple, se snížil na 1 bilion dolarů. Může se zdát, že tato čísla nejsou nijak daleko od sebe, ovšem do značné míry naznačují, že Microsoft má mnohem lepší pozici, aby obhájil své prvenství. I nejnovější produkty, které Apple uvedl na trh, naznačují, že Microsoft bude i nadále dlouhodobější sázkou pro investory.
Za poslední roky se ukázalo, že problémy Apple v oblasti inovací, nebyly jen chvilkovou záležitostí. Společnost se usilovně, ale zato zoufale snaží, přijít s čímkoliv novým nebo originálním. Ovšem místo svého pověstného vizionářství se uchyluje ke kopírování nebo integraci konkurenčních technologií. Poslední verze IPhonů, iPodů či McBooků nepřinesli nic nového, společnost přesto doufá, že zákazníci, i tak utratí své peníze za jejich produkty.
oheň a voda boj
Microsoft díky svému generálnímu řediteli je dynamickou společností, která se nebojí riskovat. To samé se o společnosti Apple v současné době nedá říci, hraje spíše bezpečnou hru.
Microsoft se nebojí investovat do vývoje správy velkých dat a umělé inteligence. Jejich platformy Azure a Power Platform a rychle rostoucí Dynamics 365 v oblasti podnikového CRM jsou toho důkazem. Předpokládá se, že tyto programy budou hnací silou v oblasti UI a automatizace.

Share