Technologie, bez kterých si nedokážeme představit ani jeden den

Technologie, bez kterých si nedokážeme představit ani jeden den

Moderní technologie se staly běžnou součástí našich životů. Není jediného dne, kdy bychom nevyužili možností počítačů, chytrých telefonů nebo elektronických hraček, co perfektně doplňují náš každodenní nebo formální oděv. Těmito hračkami jsou myšlené například bezdrátová sluchátka, chytré hodinky nebo dokonce náramek, co měří náš srdeční tep, počet kroků nebo celkovou sportovní aktivitu, tedy fitness náramky. Bez těchto zařízení si nedokážeme představit ani jeden den. Jen blázen by odmítal tyto technologie. Proč taky? Díky počítači máme k dispozici multimediální zábavné a informační středisko. Na internetu se dozvíte informace o aktuálním dění ve světě i u nás, zajímavosti z různých oblastí, můžeme se pobavit nad zábavnými videi, nebo  uspokojovat své tužby na intimních webových stránkách. Možnosti desktopů nebo notebooků sahají mnohem dál.

notebook na stole

Co se týče mobilních telefonů, současné chytré mobily nám nabízejí podobné funkce jako počítač. Krom běžného volání, přijímání hovorů, psaní SMS zpráv nebo posílání emailů si na nich můžeme brouzdat po internetu, komunikovat na sociálních sítích, nebo zabít volné chvíle hraním videoher. Jediným problémem je, že výrobci těchto malých zařízení do nich dávají slabé baterie, a tak běžný telefon, který si člověk může koupit na průměrnou částku toho moc nevydrží. V podstatě se v tomto ohledu vracíme zpět do éry, kdy povinnou součástí každé domácnosti byla pevná linka. Při výdrži těchto mobilů od této éry nemáme daleko.

 

A co již zmiňované elektronické doplňky, co jen zlepší kvalitu našeho života a navíc zatraktivní náš oděv? Myslíte, že byste dokázali žít bez hodinek, díky kterým můžete ovládat základní funkce telefonu, nebo fitness náramku, co monitoruje váš pohyb? Myslíte, že byste se dokázali obejít bez sluchátek, u kterých neexistují žádné nepraktické kabely? Je to mnohem lepší, než vytáhnout z kapsy zamotaná sluchátka a pak je celé hodiny rozmotávat jako světýlka na stromek.
počítačový kód

Mohu-li vyjádřit svůj pohled na věc, bez telefonu nebo počítače bych v současné době žít rozhodně nemohl. Digitálním životem jsem byl pohlcen, tak jako každý jiný. Svůj veškerý volný čas trávím online. Nicméně, na druhou stranu, se mohu obejít bez náramků, hodinek nebo bezdrátových sluchátek. Jasně, hudba je rovněž nedílnou součástí mého života, ale na sluchátka mám jiný pohled – bezdrátová se dají snadněji někde ztratit.

 

Jediní, kdo zcela nechápou naši závislost k moderním technologiím jsou lidé středního věku a senioři, kteří sotva zapnou automatickou pračku, natožpak aby ovládali složité uživatelské rozhraní operačního systému.

5/5 - (4 votes)
Share