S čím se budete při stěhování nejvíc trápit

Stěhovací firmy vám přestěhují, co si jen budete přát, počínaje chladničkou a konče nábytkem nebo i trezorem. Stěhování bytů v Praze není nic neobvyklého a stěhovací firmy dnes a denně řeší tyto situace jak na území hlavního města, tak i kdekoli jinde. Stěhováci jsou zvyklí potýkat se i s velmi těžkými břemeny, s nimiž mají běžní smrtelníci vážný problém udržet je v ruce, natož je někam přemístit. Co vám dá nejvíc zabrat a s čím by vám stěhováci měli vypomoci především?

stěhování nábytku

S kobercem – zdánlivá banalita. Když nadzvednete roh koberce v místnosti, zdá se vám lehoučký, jako pápěří. Když jej ovšem navinete do role ve větších délkách, řekněme v pětimetrové šíři a v délce sedmi, osmi metrů, budete se s ním pěkně trápit, pokud bude nutné jej vynést do osmého patra po schodech. Do nákladního výtahu se nevejde a po schodech jej budete muset zvedat do výšky a přemísťovat v kolmé poloze, aby se nepřelomil. Toto velmi dobře stěhováci znají, a kdo z vás s tím nepočítá, může si řádně zkomplikovat situaci.

oblečení ve skříni

S pračkou – automatická pračka váží něco přes padesát kilo a některé modely až kolem sedmdesáti kilo. S pračkou bývá paradoxně obtížnější manipulace, než s chladničkami, které bývají sice větší, ale zároveň jsou lehčí. Přenášet takto těžkou pračku už vyžaduje alespoň plátěné stěhovací popruhy a bez nich se děsně nadřete. Přenechejte raději pračku odborníkům, kteří ji zvládnou přemístit v podstatě kamkoli.

S palmou – máte v bytě vzrostlé květiny, jejichž rozměry přesahují běžný rámec pokojových rostlin? Jsou zasazené v obrovském květináči a jejich celková hmotnost je vyšší, než padesát kilo? Pak tuto práci opět raději přenechejte profesionálům. U takovýchto rostlin vzniká ještě jedno nebezpečí, a sice mohou se poškodit jejich obrovské listy při průchodu dveřmi či posouvání po schodišti. Stěhovací firmy mohou na přestěhování velkých rostlin využít speciální mechanismy, např. kladkostroj a spouštět je třeba z balkonové lodžie.

Share