Řidičský průkaz

Autoškola není zas tak těžká, jak se zdá. Jen na to člověk nesmí prdět a musí se opravdu snažit pochytit všechno, co pochytit jde. A pokud ji člověk dělá v mladém věku, tedy v těch osmnácti letech, kdy už může dostat řidičák, tak je to samozřejmě o to lehčí, protože má člověk svěží mozek ze školy a není pro něj tak těžké se naučit novou věc. Navíc na to má i čas, protože k autoškole je čas také potřeba, to je jasné. Jinak by člověk nemohl jezdit s učitelem, na to je potřeba hodně času, protože jinak člověk o řidičský průkaz požádat nemůže. Mimo to se chodí také na teorie, kterých už je sice méně než bylo kdysi, pořád jich je ale dost a je potřeba si odchodit nějaké teorie povinně, jinak člověk opět nemůže o řidičský průkaz zažádat.

řidič

Pokud se tedy člověk rozhodne dělat autoškolu, potřebuje na to peníze. Většinou nyní autoškola stojí už nějakých patnáct tisíc, což rozhodně není málo. Cena benzínu je vyšší, navíc je potřeba zaplatit učitele, který s vámi tráví čas a učí vás jezdit. Je nutno zaplatit náležitě nejen ten čas, ale také nervy, které s vámi má a hlavně to nebezpečí, které mu hrozí, protože zkušený z nebe nespadl a někteří lidé jsou nemehla a může se stát i vážná dopravní nehoda, kterou nezachrání ani ty pedály, které má pod nohama právě učitel, aby kdyžtak zabrzdil. Jenže někdy nejde zareagovat dostatečně rychle, takže se může stát, že dojde k autonehodě. Mnoho lidí však autoškolu dostane ke svým osmnáctým narozeninám.

řidič

Po odježdění určitého počtu hodin a po složení několika hodin teorie je možno zažádat o řidičský průkaz a koná se závěrečná zkouška. Ta obsahuje jednak testy, na které se žák musí připravovat sám, jednak i závěrečnou jízdu, kterou se učí, když jezdí s učitelem. Není to nic těžkého a nemožného, pokud člověk dává pozor a na testy se naučí. Když tak má méně šikovný jedinec možnost dvakrát si to opravit. Dostat řidičák je však k nezaplacení a je to výborný pocit!

Share