Neznalost počítače

Informační technologie byla vždycky něco takového, co jsem vůbec nedokázala pochopit. Nedokázala jsem porozumět tomu, jak informační technologie a různé počítačové věci fungují. I když počítač jsem měla už velice hodně dlouho, několik let, tak jsem se stále nedokázala vyznat v tom, jak počítač funguje nebo jak s ním pořádně zacházet. Ani jsem ve škole nedokázala pochopit to, co mám vykládal pan učitel na informatiku. Učitel nám vysvětloval všechno, jak fungují počítače a co taky máme umět. Jenomže si jistě dokážete představit, jak jsem dopadla já, že jsem absolutně nic nemohla pochopit.

Tabulky mi dělají problém.

Chtěla jsem se přihlásit taky do nějakého počítačového kroužku, ale v okolí žádný kroužek nebyl. Tedy sice tady byl jeden takový ještě volný, kde nabírali členy a zájemce o počítačový kroužek, jenomže ten kroužek byl opravdu tak hodně drahý, že jsem se to nemohla dovolit. A Moji rodiče mi řekli, že mi budou přispívat maximálně půlku, protože opravdu toho hodně splácí a moje máma je bohužel bez práce, protože ještě byla na mateřské dovolené. Tak jsem vůbec nevěděla, jak pochopit informační technologie a další věci co se týkají vědomostí počítače.

Chci více porozumět počítači.

Sice jsem uměla založit e-shop, taky email, ale nedokázala jsem třeba pochopit, jak pracovat s fotkami nebo jak upravovat fotky a jak fotky vkládat do různých obrázků anebo co jsou to vektory a jak pracovat s vektory. Informační technologie pro mě to bylo opravdu velice složitá. A já jsem si řekla, že tohle asi nikdy nepochopím. Sice ano je opravdu hodně lidí, co nechápou informační technologií, ale já jsem mezi ně rozhodně dobrovolně patřit nechtěla. Je opravdu mnoho lidí, kteří se nevyznají v informační technologii, takže existuje různé počítačové kurzy a tak podobně. Já bych opravdu ocenila, kdyby byly počítačové kurzy více dostupné a taky ne tak moc drahé.

Share