Ovocné příkrmy pro miminko

Ovocné příkrmy pro miminko

Zavádění ovocných příkrmů se může zdát jako velmi snadné, protože ovoce je sladké a vaše dítě jej přijme lépe než zeleninu. Ovšem i zavádění ovocných příkrmů má svá pravidla, která je potřeba dodržovat, aby měla vaše ratolest správný dostatek živin a osvojila si správné stravovací návyky.
dítě a ovoce
 S ovocnými příkrmy je vhodné začínat až poté, co vaše dítě přijímá masolezeninové příkrmy bez dopíjení mlékem. Se zeleninovými příkrmy se začíná u nekojených dětí po ukončeném čtvrtém měsíci věku, u dětí kojených po ukončeném šestém měsíci věku. Pokud tedy vaše dítě již bez problémů nahradilo polední porci mléka masozeleninovým příkrmem, je správný čas začít s ovocem.
S velikostí dávky začínejte stejně jako u zeleniny, nejdříve jen pár lžiček a podejte dítěti ještě mléko, časem přidávané mléko odbourejte a podávejte pouze ovoce. Děti mají ovoce raději než zeleninu, a tak si na něj zvyknou poměrně snadno a rychle. Ovocný příkrm podávejte jako dopolední svačinku nebo jako svačinku odpoledne. Pokud začnete ovoce podávat dopoledne, může se stát, že vaše dítě bude hůře přijímat masozeleninový oběd, který mu po ovocné svačince nebude tolik chutnat. Nastane-li tato situace, začněte podávat ovoce až odpoledne.
Připravit ovocný příkrm je poměrně jednoduché. Základní ovoce je vždy jablko. K jablku přidejte jiný druh ovoce a vše povařte. Uvařené ovoce rozmixujte a podávejte. Je vhodné začít k jablku přidávat hrušky, meruňky, švestky, banán, broskve, maliny, borůvky, mango. Postupně můžete ovoce přestat vařit a mixovat jej sirové. Po ukončeném šestém měsíci můžete přidat mezi ovoce k jablkům další jeho druhy jako jsou meloun, třešně, višně, kiwi, rybíz a hroznové víno. Pozor na správný výběr ovoce, je lepší jej kupovat v bio kvalitě nebo od ověřených zdrojů, aby byla jistota, že je ovoce kvalitní. S každým novým druhem ovoce nezapomeňte dodržovat, že jej podáváme dítě po dobu tří dnů po sobě jdoucích, aby byla odhalena případná alergie.
lesní plody
Poté, co vaše dítě bude jíst ovoce bez problémů, můžete do něj postupem času přimíchávat piškoty nebo dětské sušenky a lžíci kvalitního bílého jogurtu, ne však odtučněného.

3.5/5 - (2 votes)
Share