Máte problémy se zažívání? Existuje jednoduché řešení – psyllium vám pomůže

Máte problémy se zažívání? Existuje jednoduché řešení – psyllium vám pomůže

Problémy se zažíváním dokážou hodně potrápit, vláknina nám ve stravě často chybí, a proto je nutné ji pravidelně doplňovat. Jak můžete podpořit zažívání?

Máte problémy se zažívání? Existuje jednoduché řešení – psyllium vám pomůže

Dnešní uspěchané tempo, špatné stravování a stres, to všechno se může podepsat na stavu našeho zažívání. Pokud i vy cítíte, že máte problémy se zažíváním, nenechávejte nic náhodě a tento nepříjemný problém začněte řešit. Je totiž hodně důležité pro naše zdraví, abychom se vyprazdňovali pravidelně a bez obtíží. Na vině je často nedostatek vlákniny ve stravě. Tu můžete chytře načerpat díky psylliu, které má mnoho dalších zdravotních benefitů.

pexels-photo-48604

Co je psyllium

Jitrocel indický neboli psyllium je ve vodě rozpustná vláknina, která připomíná svou konzistencí sliz. Když se psyllium dostane do střev, mnohonásobně zvětší svůj objem a tím usnadní průchod potravy. Střeva se tak rychleji a snadněji vyprázdní, vyprazdňování navíc nebolí a nezpůsobuje jiné obtíže. Kromě toho se dá využít psyllium i při průjmových onemocněních, kdy pomáhá vlastně úplně stejně, jen s opačným efektem, skvěle působí i proti nadýmání.

Kromě toho se semena jitrocele indického využívají ke snižování hladiny cholesterolu, při léčbě hemoroidů nebo jako podpůrná léčba při rakovině tlustého střeva. Oblíbili si jej ale také mnozí milovníci diet. Tím, že psyllium několikanásobně dokáže zvětšit svůj objem, skvěle zasytí, člověk potom nemá pocit hladu – rychleji a snadněji hubne.

pexels-photo-543730

Vláknina je důležitá

Nedostatek vlákniny dokáže v těle nadělat opravdovou paseku. Jelikož je psyllium bezpečné, přírodní a užívat ho mohou i děti – i když v menších dávkách, je skvělým prostředkem, jak do sebe vlákninu dostat v rozumné míře. Jinak vlákninu získáváme zejména z ovoce a zeleniny, z celozrnných výrobků, ovesných vloček nebo otrub. Běžně konzumované potraviny jako jsou mléčné výrobky, maso nebo různé sladkosti a pochutiny ji naopak neobsahují nebo jen velmi málo. Jitrocel indický je pak vhodným řešením, jak vlákninu doplnit a upravit si tak rozhozené zažívání.

Při problémech se zažíváním už nemusíte užívat přípravky z lékárny – objevte sílu přírody a vsaďte na psyllium.

Share