10 způsobů, jak využít čas s dětmi doma, když venku prší

10 způsobů, jak využít čas s dětmi doma, když venku prší

Většina rodičů, bere počasí, když venku prší, jako naprostou katastrofu. Málokdo, si ale uvědomí, že je to taky čas, kdy může být celá rodina pohromadě a podniknout nějaké aktivity společně. Je přece tolik možností.
dřevěné figurky
Zde si napíšeme, co dělat s dětmi, aby byli dostatečně zaměstnané a nezlobili:

1.      Vytáhněte kostky!Snad každé dítě, má doma nějaké kostky. Jestli se jedná o klasické dřevěné, plastové, pěnové, nebo o samotné lego kostky, bezpochyby je někde vysoko schováváte a vytahujete dětem jenom občas. Tak a dost! Běžte stavět komín, hrady, bludiště, domečky, garáže pro auta,… a za nepořádkem se neohlížejte!
2.      Malujte si!Pastelky a papír, se najdou v každé domácnosti a jestli vaše dítko, ještě kreslit neumí, pomozte mu a učte ho, jak na to. Ve fantazii se meze nekladou. Všechny obrázky si vymalujte, dítě se naučí barvy a vyzkouší si základy motoriky. Pro ty starší, vytáhněte vodovky a tempery a malujte, co to jde. Obrázky, si pak můžete někde vystavit.
3.      Zahrajte si pexeso! Děti ho milují, existuje i verze pro ty dorůstající děti, které ještě nad hrou tolik přemýšlet neumí. Zabaví se celá rodina, protože pexeso můžete hrát pořád dokola. Pořiďte si více druhů a uvidíte, že máte na nějaký čas vystaráno.
4.      Skládejte puzzle! Pokud je ještě nemáte, je to chyba! Nespočetnou škálu seženete pro různé věkové skupiny a jejích skládáním strávíte hodiny. Takhle můžete společně relaxovat a dokonale si odpočinete.
5.      Čtěte si knížky! Tak schválně, kolik jich máte doma a kolik, jste jich už přečetli? Čtěte si pohádky, nebo vytáhněte nějaké naučné, jako jsou třeba různé básničky, které se dětem budou jistě hodit. Je spousta knížek pro děti, které nabízí zábavné úkoly a řešení. Posílíte jim jak paměť, tak dovednosti.
6.      Poskládejte autodráhu/vláčkodráhu! Každé dítě, má doma zcela jistě nějakou dráhu. Není to zábava jenom pro chlapečky, holky se v ní vyžívají taky! Opět ji máte někde schovanou, aby nezabírala moc místa? Vytáhněte ji a udělejte si doma vlakové nádraží, nebo závodní trať.
7.      Společenské hry! Tak tito hry, můžete hrát klidně celý den, pokud jich máte tolik. Nejen děti, ale i dospělé baví a dokážou zaměstnat na několik hodin. Opět záleží na volbě her, ovšem dokážou potěšit i ty nejmenší. Bezpochyby doma nějaké, třeba i z vašeho dětství máte!
8.      Pro chlapečky – auta na dálkové ovládání! Kluci je zbožňují a neumí od nich utrhnout ruce. Řeč je o autíčkách na dálkové ovládání, které musí mít doma každý kluk! Pokud jich máte víc, dejte si závody, anebo prostě jen jezděte z místnosti do místnosti. Takové auta, totiž nikdy neomrzí!
9.      Tvořte!Tady můžete tvořit naprosto všechno. Skládejte loďky z papíru, modelujte z plastelíny, použijte prstové barvy, vezměte lepidlo a lepte cokoliv co máte doma na výkresy, nebo si postavte domeček ze sirek. Vezměte staré trička a udělejte si na ně vlastní potisky, nebo si ušijte vlastní hadrové panenky. Je tolik možností!
usměvaný chlapeček
10.  Upečte si společně buchtu! Když prší, tak je ideální čas, napéct si doma něco sladkého ke kávě, nebo čaji. Pojměte to, jako rodinnou událost a zapojte si do toho všichni. Pod dohledem dospělých, děti uchráníte od nástrah poranění v kuchyni. Děti budou nadšené, že se můžou zapojit do příprav a na konci vás bude čekat sladká odměna!

4.5/5 - (4 votes)
Share