Vyčištění počítače

Vyčištění počítače

Spousta lidí k tomuto momentu dospěje a již neví co dělat dále, dát počítač do opravy, nebo ho zkusit opravit doma? Nemusíte počítačům nutně rozumět, abyste ho mohli vyčistit ať už hardwarově nebo softwarově.

První možností určitě bude vysát všechen prach co se za ta léta v počítači či notebooku nahromadil, je zde chladič, který se postupem času zanese prachem a nedokáže uchladit počítač, to může způsobit zpomalení.
Stolní počítač

O počítač ale musíte pečovat i vnitřně, mohlo se stát, že váš počítač napadl virus. V tomto případě bych radil si zaplatit antivirus, licenci dostanete většinou na 3 roky za cenu okolo 2tis. Kč. Velmi dobrý je ESET Antivirus, je od českých vývojářů a mohu ho jen doporučit. Taktéž ale každý program v počítači zanechává soubory, které časem taky zpomalují počítač. I to se dá lehce vyřešit, stáhnete si program se jménem CCleaner, vymaže nepotřebné soubory a zrychlení je opravdu poznat. Nabízí i další funkce jako je úplné odinstalování programu, dále taky umí opravit všechny chyby v registru počítače, i ty mohou počítač zpomalit.
Macbook na stole

Poslední možností, jak zrychlit počítač je koupě nových komponentů. Programy i aplikace začínají být čím dál tím náročnější na procesor, paměť RAM. Ve vašem počítači je pevný disk (HDD), který zpracovává veškeré vaše požadavky, má na svědomí celkově rychlost systému i načítání souborů z počítače. Rychlejší variantou je SSD (Solid-state drive), dosahuje 6x vyšší rychlosti než pevný disk. Celý váš systém bude plynulejší a samotné zapnutí bude počítači trvat jen několik sekund. Jeho cena se pohybuje okolo 500 Kč za základní variantu 120 GB, v případě 500GB varianty se budeme pohybovat u ceny 2000 Kč. Možná jste díky těmto radám nemuseli kupovat celý nový počítač, pokud nevíte, jestli váš starý notebook či počítač zvládne ještě několik let, doporučil bych se poradit s odborníkem.

3.5/5 - (4 votes)
Share