Vhodná strava dělá štíhlá těla

Vhodná strava dělá štíhlá těla

Hubnutí není vždy nepříjemný proces, ale musí se provádět profesionálním způsobem. To často znamená nutnost vyhledat odborníka na výživu. Stojí to za to.

Vhodná strava dělá štíhlá těla

Obezita světem vládne, a to i tím českým. Zatímco ještě před třiceti lety bylo v našich zeměpisných šířkách sotva pár vyloženě obézních jedinců, v posledních letech to vypadá, že se s nimi vyloženě rozsypal pytel. Lidí, kteří trpí extrémně velkou nadváhou, je opravdu hodně a jejich počty rostou. Na vině je samozřejmě nezdravý životní styl. Lidé nejenže jedí extrémně nezdravě, ale zároveň často rezignují na jakýkoliv smysluplný pohyb. Proto u nás rostou počty chronicky nemocných jedinců, kteří ještě nedosáhli padesátého roku života. To dříve opravdu nebývalo.

Pár činek

Zdá se, že se tento trend jen tak zvrátit nepodaří, ale je vhodné se o to alespoň pokoušet. A přitom cesta i z velké obezity existuje, a není kdovíjak trnitá. Stačí dodržovat správnou životosprávu. To znamená dobře, a hlavně zdravě jíst a správně se hýbat. Kdo má ještě pochybnosti o tom, zdali je nebo není obézní, může si své podezření ověřit pomocí BMI kalkulačky. V případě zjištění nadváhy je potřeba začít něco dělat.

Tím něčím je hlavně změna jídelníčku. Ten je alfou a omegou všeho. Správný jídelníček, po které by se mělo hubnout, musí obsahovat velké množství zeleniny, která dodá tělu vitamíny a další živiny a dokáže člověka dostatečně zasytit, aniž by přispívala k jeho tloustnutí. Dalšími vhodnými potravinami jsou luštěniny všeho druhu, které zasytí na opravdu dlouho a obsahují opravdu úctyhodné množství živin. Jako maso se doporučují hlavně ryby, které sice mohou být tučné, ale hlavně u mořských ryb je tuk pro člověka životodárný. Kuřecí, krutí a obecně drůbeží maso se rovněž doporučuje.

Sendvič

Sport

Samozřejmě není dobré zapomínat ani na sportování. Čím častěji a více se člověk hýbe, tím lépe pro organismus. Správným pohybem se dá hubnout také docela efektivně, jen se musí jednat o aerobní pohyb, který je prováděný s železnou pravidelností. V kombinaci s vhodnou dietou je to nejlepší lék na tloušťku.

Share