Prohlédněte si jihočeský region z výšky

Prohlédněte si jihočeský region z výšky

Také vás přitahují daleké rozhledy a rozmanitá krajina, posetá lesy, loukami a rybníky? Pak si jistě přijdete na své v Jižních Čechách. Je to velmi rozsáhlá oblast osídlená spíše řídce, s některými vesničkami v typickém selském baroku, a především atmosférou, kterou nelze očekávat např. v okolí Prahy či na Ostravsku. Do Jižních Čech se sjíždí turisté, rodiny s dětmi, cyklisté i vodáci, aby to prožili nezapomenutelné okamžiky svých volných dnů.

České Budějovice

Dovolenou tu můžete pojmout velmi různorodě, ať už se ubytujete v kempu, anebo výhodněji v některém penzionu v rámci levného ubytování v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/. A chcete-li poznávat tamní krajinu s nadhledem, řečeno obrazně i doslova, máte několik možností:

Krásetín a výstup na Kleť – kdo zavítá do Českých Budějovic, neměl by minout výstup (nebo alespoň výjezd sedačkovou lanovkou) z Krásetína na Kleť. Stojí to za to zejména ve dnech s dobrou dohledností, a v zásadě nezáleží na tom, zda se sem vypravíte v létě, nebo kdykoli jindy. Na Kleti je veřejně přístupná rozhledna a kdo z vás to neví, Kleť je nejvyšší vrchol Blanského lesa.

Jižní Čechy

Římov a Velešín – zajímavé rozhledy do krajiny můžete vnímat v blízkosti vodní nádrže Římov, v obcích Velešín a Římov a v silničním úseku, který obě místa spojuje. Přehrada tu byla vybudována na řece Malši v hluboce zaříznutém zalesněném údolí, o kterém mnoho turistů vůbec neví.

Nenápadná vesnička Třísov – stejně tak mnozí návštěvníci Českokrumlovska nemají ani tušení, co je čeká při pohledu z horních partií této nenápadné obce, kde stávalo kdysi keltské oppidum. Máte odtud desítky až stovky kilometrů čtverečních pod vámi doslova jako na dlani.

Rozhledna Granátník – mezi Zlatou Korunou a Srnínem, nad úpatím kopce Granátník, objevíte dřevěnou stavbu vyhlídkové věže, odkud je velmi pěkný pohled na údolí Vltavy a krajinu severovýchodně od Českého Krumlova.

Share