Jak vkusně a efektivně zařídit předsíň?

Jak vkusně a efektivně zařídit předsíň?

Předsíň spousta z nás bere coby vstupní prostor a nevěnuje jí tak příliš velkou pozornost. Přitom právě předsíň je první věc, kterou případná návštěva uvidí při vstupu do našeho domu nebo bytu. Proč tedy neudělat příjemný první dojem a nevytvořit útulnou část interiéru, která všechny nadchne na první pohled?

vstupní hala

Máte malou předsíň, ve které se sotva otočíte? I zdánlivě malý prostor může zásahem šikovných rukou nakonec vypadat vkusně a účelně. Pojďte se inspirovat, přečíst základní rady, načerpat inspiraci při zařizování vstupního prostoru, který bude pastva pro oči.

Účelná předsíň, která zaujme na první pohled

Vstupní prostor by měl v první řadě plnit účel, až posléze naplňovat estetické představy o interiéru. Předsíň sice nepatří mezi největší prostory, ovšem i malý prostor může navodit pocit uspořádanosti. Předsíň slouží hlavně k odkládán svrchní části oblečení, bot, deštníků, případně tašek a klíčů.

velký prostor

Úložné prostory by tak měly být samozřejmostí i v té nejmenší předsíni. V atypických prostorem mohou často pomoci vestavěné skříně https://www.sten-skrine.cz/, které dokáží využít i zdánlivě nevyužitelné prostory. Tyto prostory by měly být navrženy s ohledem na velikost místnosti, počet osob v domácnosti atd. Nesmíme však zapomínat ani na případné návštěvy, které si také jist budou chtít obuv, případně svrchní část oděvu odložit.

Zrcadlo jako nenahraditelný prvek v předsíni

Po věšáku, úložných prostorech a komodě, je zrcadlo dalším důležitým prvkem, který by neměl v každé správné předsíni chybět. Klíčová je hlavně jeho velikost, kdo by nechtěl ještě před odchodem zhodnotit svůj vzhled? Ideální jsou ta velkoformátová, ve kterých můžete vidět celou postavu. V menších prostorech je možností pořízení šatních skříní už s nainstalovaným zrcadlem.

Správné osvětlení

Nedílnou součástí každého prostoru je i správné osvětlení. I když většina českých domácností tvrdí opak. Myslete na to při zařizování vstupního prostoru!

Share