Jak se postarat o staré věci?

Jak se postarat o staré věci?

Také máte doma hromadu věcí, které vám zabírají místo? Určitě ano, ale máte nutkání si je nechat se slovy „co kdybych je ještě potřeboval nebo potřebovala“. Pokud máte tenhle problém, určitě pokračujte ve čtení! Povíme si pír tipů a triků, které vám pomohou se rozhodnout či dokonce vyhodit nepotřebné věci.
online obchod
Na začátek bych začala otázkou „vyhodit či nechat?“. Pokud uklízíte a najdete věc, kterou jste si myslela, že jste vyhodila, znamená to, že ji už nepotřebujete. Proto ji rovnou odneste, než se zase přinutíte ji nechat na stejném místě a zapomenout na ni.
Asi znáte, když si občas koupíte kus oblečení a za pár týdnů zjistíte, že je pro vás zbytečný a přestanete ho nosit, protože se vám i z části nelíbí. To je také signál, který byste neměli přehlížet. Hoďte ho na hromadu a níže vám řeknu, co s tím.

Pokud se rozhodujete, zda si něco nechat, zda je kousek pro vás potřebný, vyndejte ho někam, kde na něj každý den vidíte. Potom uvidíte, zda ho při každodenním provozu potřebujete nebo jestli na něj jen bude padat prach.
Přejdeme k tomu, co s těmito kusy udělat. Existuje mnoho možností, a proto nevidím důvod, proč si nechávat oblečení a produkty, které nepoužijete.
kufry a oblečení
1.       Oblečení
V dnešní době je na internetu mnoho inzerátů. Ty, které kusy prodávají a ty, které je hledají. Proto není lehčí věc, než nafotit vaše oblečení a vložit například na sbazar.cz, ebay, bazos.cz, aplikace vinted a mnoho dalších. Pro vás to mohou být staré a nehezké kousky, ale někdo je mohl dlouho hledat.
Dalším způsobem je vyhodit je do popelnice, která je stavěná na starší a nošené oblečení. Začíná být čím dál častější stejně jako na elektro spotřebiče a baterie.
2.       Věci
Každopádně s věcmi, hračkami, produkty a tak dále je mnohem větší škála možností. Jedna z nejhezčích možností je přinést hračky a jídlo do dětského domovu či seniorům, kteří to potřebují. Uděláte radost nejen jim, ale i sobě, protože najednou máte více místa v bytě či domě.
Prošlé léky můžete přinést do lékárny nebo do nemocnice. Je to lepší řešení, protože v popelnici by je mohl najít člověk, který na ně nemá peníze a myslet si, že pár měsíců prošlé datum na účinnosti léku nic nezmění.
Stejně tak se dají inzerovat na mnoha stránkách a navíc si z nich můžete i něco přivydělat, že?
Nakonec bych také zmínila knihobudky, kam můžete umístit starší a zničené knížky, kterých vám je líto vyhodit.

4.6/5 - (7 votes)
Share