Upravte zvuk své elektrické kytary

Upravte zvuk své elektrické kytary

Elekronika umí divy

Samozřejmě to vše začalo běžnou akustickou kytarou, která je už od dávné doby velkým přítelem člověka a mnoho lidí na ni nedá dopustit. Vyskytuje se ve všech možných skladbách. Samozřejmě je zapotřebí i profesionála, jenž na ni umí dobře hrát, aby mohla vzniknout úspěšná a slavná skladba. Přeci jen hudba je umění a nedá se naprogramovat z třeba na počítači. Tedy třeba žánr elektro ano, ale když se bavíme o zpěvu hraní na hudební nástroje, tak tam je jedinečnost člověka opravdu zapotřebí.

elektrická kytara

Nástup elektrické kytary však řadu věcí změnil, protože začala být populární po celém světě, což je dodnes a ve světě hudby má své významné místo. Svou konstrukcí je hodně odlišná, protože o zvuk se nám nestará akustika, ale elektrické součástky. I přes to je nezkreslený zvuk téměř identický s běžnou kytarou. Právě elektrická zaujme řadu mladých lidí, takže se na ni začnou učit hrát a hraní jim vydrží klidně mnoho let.

Koření pro zvuk

Nebudeme se tu bavit o koření jídla, ale o tom, jak si okořenit zvuk kytary dle sebe. U akustické s ním moc nenaděláme, ovšem s elektrickou je to něco jiného. Vzhledem k jejímu principu na ni můžeme zapojit různé kytarové efekty. Těch je celá řada, a proto je výhodné projít si alespoň základní druhy, abyste měli představu, co všechno se dá koupit a podle toho vybrat nějaký konkrétní model.

kytarové efekty

Vyplatí se připlatit si za kvalitu, protože ta se projeví na zvuku i životnosti samotného zařízení. Oblíbený je třeba Distortion, protože ten rázem udělá z běžného zvuku takový, který je v rockových skladbách a podobných žánrech, což z kytary udělá rázem o dost více zajímavý nástroj. Dále se určitě podívejte na OCD Fulltone V2, protože tato druhá verze je vylepšená a dosahuje ještě lepších výsledků. Výrobce si stále uchovává svou kvalitu, takže si můžete být jisti, že zde s ní rozhodně problém mít nebudete. Jistě si s tímto efektem užijete mnoho hodin hraní.

Share