Proč tolik povyku kolem klenby chodidel

Proč tolik povyku kolem klenby chodidel


Všímáte si, že muži hledí krásným ženám nejen na obličej, dekolt, boky a zadek, ale také na nohy? Ženské nohy jsou oblíbeným tématem většiny mužů, a tentokrát nemáme na mysli fetišisty, kteří k ukojení své vášně potřebují výhradně dámskou obuv či punčochy, aniž by považovali za důležité, komu patří, a samotná živá ženská bytost je příliš nezajímá. Vnímání krásy ženských nohou, tedy to zdravé, sebevědomé vnímání, souvztaží s krásou celé osobnosti, s jemnou ženskou duší, citlivou, empatickou a milující.

dámské lodičky

Na ženské nohy se díváme s úctou a respektem po celé jejich délce, vnímáme je jako jeden harmonický celek, ale přece jen se více soustředíme na tu nejspodnější část – na chodidla. Můžete namítat, že tomu tak není, a že se nám líbí i lýtka a stehna, ovšem snadno se přesvědčíte o tom, že chodidla hrají významnější roli ve vnímání celkové krásy mnohem víc, než se domníváte. Jednoduchý průkazný pokus je například sledování krásné dívky, jak si vykračuje po silnici v tenkých plochých balerínkách nebo v teniskách, byť obutých na bosou nohu a v minisukni.

Jestliže ale dívka obuje například kotníkové lodičky botish.cz, letní páskové sandály nebo přiléhavé kozačky na vyšším podpatku, situace se mění k nepoznání a připadá nám nesmírně sexy. Ještě extrémnější případ je obutí gumových holinek – tehdy stěží někoho taková dívka osloví, i kdyby byla jen v plavkách.

dámský sandál

Kde tedy vězí ten „zakopaný pes“? Toho pomyslného psa objevíte v hluboké klenbě chodidel a zvýrazněném kotníku. Je-li chodidlo v pravém úhlu s lýtkem a je položeno na rovné podložce, není to zdaleka tak sexy, jako když si stoupnete na špičky, zvednete patu a nárt a odhalíte onu příslovečnou božskou klenbu. Klenba chodidel je možná vstupní branou do nebes, do nekonečné rozkoše, a nebýt jí, nebyly by ženské nohy tak přitažlivé, a nemělo by ani smysl nosit boty na podpatku, kvůli nimž ženy podnikají různá extempore, a muži po nich pak doslova šílí.

Share