Kontrola bazénové vody musí být pravidelná

Kontrola bazénové vody musí být pravidelná

Je sice velkou výhodou mít na zahradě svůj vlastní bazén a nemuset tím pádem jezdit na přelidněná koupaliště, ale vlastní bazén není pouze o vodní zábavě, ale také o starostech. Velmi důležité je pravidelně provádět kontrolu bazénové vody, aby v ní byl stále dostatek chloru, neplavaly v ní žádné mechanické nečistoty či se dokonce nezačaly množit řasy. Tester ph a cl je v tomto případě prakticky nenahraditelným pomocníkem. Ukáže Vám nejen, jestli je ve vodě obsažen dostatek aktivního chloru, ale také hodnoty PH vody, které jsou pro fungování chlorových přípravků naprosto zásadní.

domácí bazén

Testery můžete pořídit hned v několika různých variantách. V nabídce naleznete jak kapkové, tak i tabletové a samozřejmě jejich náhradní náplně a v neposlední řadě, také proužkové, které jsou asi nejznámější a také se nejsnadněji používají. Ovšem kromě testerů je potřeba se také předzásobit dostatečným množstvím chlorových přípravků a v případě zvýšených či snížených hodnot PH je nutný také přípravek na jejich snížení či zvýšení, tedy pro srovnání do správných hodnot. Nezapomínejte ani na algicid, který můžete preventivně přidávat při každé kontrole bazénové vody, a který zabrání růstu řas v bazénu a samozřejmě také na odstraňování mechanických nečistot, které se dostanou do bazénové vody v průběhu jeho používání na tělech plavců nebo vlivem počasí, jako jsou lístky ze stromů, tráva a podobně.

malá plavkyně

Díky pravidelnosti kontrol a údržby bazénové vody si pak budete moci užívat vodních radovánek do sytosti a to po celou koupací sezónu bez jakýchkoliv problémů či starostí. Bazén tedy nemusí být až tak velkou starostí, jak se na první pohled zdá, jen je potřeba se o něj starat a používat kvalitní a spolehlivé přípravky bazénové chemie, které u nás najdete v obrovském výběru. A také na pomocníky z řad bazénového příslušenství.

Share